Erkeklerde HCG (Aşı Uygulaması)

Aşı Programı

Hcg Aşı Programları

  HCG glikoprotein yapıda bir hormon olup, plasentadan trofoblastik hücrelerden üretilir. Birbirinden farklı, Alfa ve Beta adlı iki ayrı zincirden oluşur. öncelikle bilinmelidir ki, sihirli bir değnek değildir ve bu arada şişmanlığın kesin giderilmesi henüz bulunmamaktadır. Kilo vermeyi hızlandıran, uygulaması kolay bir yöntemdir. Şişmanlık sadece kilolu olma durumu değildir. Bu nedenle de, tek başına diyet uygulamak, şişmanlığı gidermez, yardımcı olur. Şişmanlık, hipotalamik merkezin disfonksiyonu sonucu oluşan bir semptomdur. hCG hipotalamik merkezi etkilemektedir. Hipotalamik bozukluğu düzeltmekte ve ardından da yağ metabolizmasını etkilemektedir. Bu nedenle hCG şişmanlığı giderilmesinde çok iyi bir yardımcıdır.

HCG Etki mekanizması:

  • Yağlı dokuda metabolizmayı artırır
  • Bunu lipoliz yolu ile yapar
  • Yağ depolarının yıkımını artırır
  • Perifer dokuda yağ tüketimini artırır
Yetişkinlerde tek doz hCG ile serbest yağ asidinde artış meydana gelir. Pek çok hasta kilo vermeye devam etmek için 2. bir kürü daha almak istemektedirler. Diyete tam olarak uyulması çok önemlidir. Diyetteki çok küçük değişiklikler bile istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Doğru uygulanırsa hızlı kilo kaybı oluşurken, uygulama sonucunda vücudun şekillenmesini sağlar. HCG programı hastanın 28 gün boyunca , hergün klinik ziyaretini gerektirir.Bu ziyaretlerde hasta tartılır ve HCGler uygulanır. Son yıllarda yağ doku membranındaki reseptörler incelenmektedir. Hem Alfa , hem de Beta andrenoreseptörleri bulunmaktadır. Beyaz yağ dokusundaki trigliseridleri lipoliz yolu ile yağ asidleri ve gliserole parçalar.

Reseptörler;

  • Beta l.2.3. reseptörler, lipoliz hızını artırır.
  • Alpha 2 reseptörler, lipoliz hızını azaltır. İnsandaki yağ dokusu metabolizması oldukça aktif bir organdır. Bulunduğu yere göre farklı yanıt vermektedir. Visseral bölgedeki yağ dokusu, katekolaminlere karşı karın bölgesindeki deri altı yağ dokusuna göre, daha çabuk mobilize olur.Kalça ve karın bölgesindeki yağların mobilizasyonu daha zordur.
Zayıflama süresince bayanlarda kalça bölgesinde , Alfa aktivitesi (antilipolitik etki ) artarken ve Beta aktivite (lipolitik etki) azalır . Sonuç olarak, yeni ve başarı oranı oldukça yüksek bir yöntemdir.

HCG Uygulamasının yan etkileri var mıdır?

 öncelikle bilinmesi gereken şu: Hamilelerde günde 200.000 ünite hCG üretilmektedir. Bu uygulamada ise günde 150 ünite verilmektedir. Yani tamamıyla güvenli bir uygulamadır. Deri altına uygulanan hCG’nin yarılanma ömrü 33 saattir, yani depolanma yapmaz.

Diyet Düşük Kalorili Olduğundan Nasıl Etki Gösterir?

  HCG ile yağ hücrelerinden yağların çözülmesi ile yeterli kalori sağlanır. Bu da günlük aktivite için kişiye yeterli enerji sağlar. Ayrıca kişi hCG sayesinde acıkmaz, ancak alışkanlıktan ötürü bir şeyler yemek isteyebilir veya çiğneme isteği duyabilir. Bazı kişiler alışkanlıkları gereği fazla yemek isterler ve aç olduklarını sanırlar. Oysa aç olmak ve yemek yemek isteği farklıdır.Yapılan bir plasebo kontrollü, çift kör klinik çalışmada, kan şekeri seviyesi hCG alarak diyet yapan grupta normal kalırken, hCG almadan diyet yapan grupta düşük saptanmıştır. Kan şekeri düşmeye başlayınca, özellikle beyin şeker ihtiyacını kasların yıkılması ile elde eder. Bu arada yıkılan kaslar tekrar yerine gelmemektedir. Sonuç olarak hCG kullanmadan diyet yapanlarda kas dokusu kaybedilirken, hCG kullanan hastalar-da yağ doku kaybı sağlanır. Düşük kalorili bir diyet ile şüphesiz herkes kilo verir. hCG kürünün bize ne faydasıdır? İncelme 2 şekilde olur. Birincisi, kişinin kilo alması engellenir.Bu diyetin görevidir. Diyet ile amaçlanan öncelikle alımını engellemektir. İkincisi kilo vermeyi teşvik etmektir. Spor yaparak kalorileri harcamak ve bazal metabolizmayı arttırmaktır. Yağ hücrelerinin yıkımı çok zordur.Bu durumda hCG ‘nin görevi başlar.Yağlı ve yağsız dokuda yağ depolarının boşalmasını sağlar. Düşük kalorili bir diyet ile kilo verilebilir; ancak diyet yapan kişinin çalışması , ailesi ile ilgilenmesi ve sosyal ilişkilerine devam etmesi gerekmektedir.Kadın plasentası hamilelik süresince (6. haftadan, 16. haftaya kadar) hCG üretir. hCG uygulaması sırasında , gereken enerji özellikle karın ve kalça bölgesindeki yağ depolarının çözülmesi ile sağlanır. Düşük kalorili diyet ise yeni boşalan yağ hücrelerinin tekrardan dolmasını engeller. Uygulanan diyette protein, mineral ve lifler vardır. Kısaca: HCG uygulaması (kurallara uyulduğu taktirde) 28 günde kilonun % 10’ unu verdiren, 4. günden itibaren çoğu hastada iştahı dengeleyen, Protein ve su kaybı olmadan, büyük oranda yağdan kaybettiren, Protein ağırlıklı, yağsız özel 28 günlük bir diyetin uygulandığı, Uygulamaya hasta uyumunun çok iyi olduğu, Güvenli ve kolay uygulanabilen, Yaş ve cinsiyet ayırmadan, belirgin bir yan etkisi ve kontrendikasyonu olmadan uygulanabilen, bir metoddur.
Copyright © 2018 Fizyomed. Tüm Hakları Saklıdır.
Top

Merhaba! Aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıkladığınızda, mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

WhatsApp'la bizimle iletişime geçin