Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Estetik Askı Uygulama

Estetik Askı Uygulama

Estetik Askı Uygulama

Estetik Askı Uygulama


Estetik Askı Uygulama Nedir?

  Cildi germe ve toparlama amacıyla cilt altında ipliklerle uygulanan yöntemdir.Son yıllarda tüm dünyada uygulaması son derece kolay,risksiz,etkili yöntem olarak uygulama sıklığı artmaktadır.

Nasıl Yapılır ?

Uygulamada yoğun olarak yüz, boyun, göğüsler, kalça bölgesinde cilt altlarına yerleştirilen iplikler yardımı ile cildin toparlanması amaçlanır. Uygulama öncesi bölgeye lokal anestezi madde ile uygulamanın ağrılı olması önlenir. Cilt altına yerleştirilen iplikler zaman içerisinde eriyebilen, insan dokusuna yabancı olmayan ve uzun bir süre dayanabilen Polilatit ve Kaprolaktondan yapılmış ipler kullanılmaktadır.

Cilt altına yerleştirilen iplikler etrafında bağ doku aktivitesi artışı ile uygulama bölgesinde ciltte gerilme ve toparlanma görülmektedir.

Uygulama Süresi


Uygulama son derece kolay ve hızlıdır.Genel olarak uygulama süresi 30-60 dk sürebilmektedir. Uygulama sonrası kişi önerilerle günlük yaşantısına dönebilir.

Uygulama Sonrası Öneriler


Uygulama sonrası kişi sosyal hayatına dönebilir. bunun yanında;

Uygulama bölgesinde ödem, şişlik, ve küçük morluklar görülebilir, bunlar birkaç gün içerisinde tedaviye gerek duyulmadan iyileşir.

Uygulama sonrası birkaç gün çok sıcak duş alınmaması, havuz ve denize girilmemesi önerilir.

Uygulama bölgesine birkaç gün aşırı baskı yapılmamalıdır.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player