Lazer ile Kılcal Damarların Giderilmesi

Lazer İle Kılcal Damar Uygulaması
Kılcal Damar Genişlemelerine Lazerli Çözüm

Milyonlarca insan cildindeki genişlemiş kılcal damarlardan ve genişlemiş ağrılı bacak damarlarından şikayetçidir. Kılcal damarların genişlemesinde temel etkenler arasında genetik faktörler, gebelik, kuru ve incelmiş ciltler, ayakta sıkça durmayı gerektiren bazı meslek grupları ve yaşlılık sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Lazerle Kılcal Damarların Giderilmesi

Ciltteki genişlemiş kılcal damarlar içerisinde en sık karşılaştığımız problem bacaklardaki kılcal damar genişlemeleridir.

Kılcal damarlara yönelik lazerler tıbbi teknolojik avantajları sayesinde gerek iğneli yöntemler, gerekse ameliyat yöntemlerine gerek kalmadan ciltteki genişlemiş damarların kolaylıkla azalmasını, görünmez hale gelmesini ve ortadan kaldırılmasını sağlar.

Bacaklardaki Bütün Genişlemiş Damarlar Giderilebilir mi?

Ciltte görülen kılcal damar genişlemelerinden lazer uygulamasının uygun olup olmadığına eğitimli doktor karar verebilir. O nedenle doktora danışmakta yarar vardır. Çünkü farklı çap – şekil ve yaygınlıktaki damarlarda farklı lazerler kullanılır.

Lazer uygulaması sırasında iğne değil,özel bir lazer enerjisi kullanılır.Lokal anestezi veya ağrı kesici kullanmaya gerek yoktur. Uygulama esnasında ciltte sadece bir paket lastiğinin çarpması gibi bir his duyulur.

Lazer İle Kılcal Damarlarin Giderilme Süresi

Seans sayısı problemin yaygınlığı genişliği ve derinliğine göre değişir.Genellikle 1-6 seans uygulanabilmekle birlikte 4-6 haftalık aralıklarla ve ortalama 5-25 dakikalık seans süreleri içerisinde uygulama gerçekleştirilebilir.

Yan etkileri var mıdır?

Uygulama sonra kızarıklık, morluk, hafif şişlik ve çok ince ciltlerde nadiren hafif yanık veya zaman içinde kaybolan lekelenmeler görülebilir. Ancak kalıcı yan etki söz konusu değildir.

Uygulama Yapılan Alanda Tekrar Kılcal Damar Genişlemesi Olabilir mi?

Uygulamada geniş kılcal damarlar tamamen ortadan kaldırıldığından dolayı aynı damarların tekrar oluşması söz konusu değildir.Ancak aynı bölgede tüm cilt kesimlerinde olabileceği gibi ileri tarihlerde tekrar yeni kılcal damarların genişlemesi mümkün olabilir.Lazerle giderilen alanlarda kılcal damarların gelişme ihtimali, uygulama görmemiş cilt kesimlerine göre daha düşüktür…


Uygulamadan Sonra Neler Yapılması Gerekir?

Özellikle genişlemiş bacak damarlarında alanın genişliğine bağlı olmak üzere, bacakların uzatılarak birkaç saat dinlendirilmesi yararlı olacaktır. Ayrıca giderilen alanın güneşten korunması ve nemlendirilmesi yararlıdır. İnsanlar tüm aktivitelerine birkaç saatlik istirahatten sonra rahatlıkla yapabilirler…


Lazerlerin Diğer Uygulamalara Göre Üstünlüğü Nedir?

Lazer uygulaması dokulara zarar vermeden, son derece düşük bir acıyla, kolay, hızlı, etkin bir uygulama seçeneği sunan bir yöntemdir. İhtiyaç duyulan her zamanda uygulanabilir. Lazer genişlemiş damarları hedeflediğinden daha seçici bir uygulama yapılmış olur.


Ciltte Kılcal Damarların Genişlemeleri Sağlığımız İçin Ne Kadar önemsenmelidir?

Özellikle yüzde ve bacaklarda sonradan gelişen kılcal damar genişlemeleri sıklıkla görülmektedir. Kılcal damarlar yüzde oluştuklarında kırmızı yüz, kırmızı burun gibi estetik yönden hoş olmayan görüntüler oluştururlar. Ancak bacaklardaki kılcal damar genişlemeleri kırmızı çok ince damarlar halinde başlar, giderek genişleyerek koyu kırmızı renge dönüşürler.

Bu görüntüler bazen sadece estetik yönden kötü bir görünüm oluştururken, çoğu zaman da bacaklarda şişlik, ağrı, karıncalanma, uyuşma, çabuk yorulma gibi giderek artan ve görüldükten sonra en erken sürede giderilmelidirler.

Copyright © 2018 Fizyomed. Tüm Hakları Saklıdır. | Tanır Medya
Top

Merhaba! Aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıkladığınızda, mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

WhatsApp'la bizimle iletişime geçin