Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Kişiye özel Selülit Bakımları - Masaj

Kişiye özel Selülit Bakımları

Masaj

Masaj

  Cildimize gösterdiğimiz özeni vücudumuza da göstermeliyiz.
  Vücudumuzun da cildimiz gibi sıkılaşmaya, rahatlamaya ve neme ihtiyacı vardır. Bunun için vücudumuza da bakım yapmayı ihmal etmemeliyiz.

Masaj Bakım Çeşitleri

 • Rahatlatıcı bakım
 • Sıkılaştırıcı bakım
 • Canlandırıcı bakım
 • Masaj Uygulama Şekli

    Ilık bir duştan sonra, vücuttaki ölü derinin atılması ve gözeneklerin açılmasına yardımcı olabilmek için Peeling uygulanır. Daha sonra vücudun gereksinimine uygun bir maske sürülür. Vücut sıcak bir battaniye yardımı ile sarılıp ısıtılır ve vücuda masaj yapılır.

  Masaj Nedir?

    Tedavi veya dinlenme amacıyla elle ya da yardımcı araçlarla vücut yüzeyine uygulanan mekanik enerji ile derinlerde fizyolojik etki oluşturan refleksler meydana getirmektir.

    Sırtta başlayan işlem yüz masajı ile sona erer. Amaç kan dolaşımını hızlandırmak, kasları yumuşatmak, rahat solunum sağlamak, ürünlerin derine nüfus etmesini sağlamak, sinirleri gevşetmek ve dinlendirmektir.

  Aromaterapi

    Bitkisel öz yağların kimyasal yapısı ve enerjilerinden faydalanan ve masaj, tenefüs (buğu), kompres, banyo ve diğer yollarla uygulanmasını içeren, sağlık ve güzelliği destekleyen doğal bir terapidir. Bitkisel öz yağlar, aromatik bitkilerden buhar- damıtma yoluyla elde edilen konsantre yağlardır. Bu öz yağlar günlük yaşamda genellikle kullanılan diğer vücut yağlarının aksine cilt tarafından çok kolay emilen, çok güçlü etkileri olan ve dikkatle kullanılması gereken yağlardır.

    Uzman uygulamalarla aroma terapi gerek fizyolojik sorunların gerekse stres kaynaklı duygusal problemlerin çözümü içi destek sağlar.

    Aromaterapi beden ve aklın bir bütün olarak değerlendirildiği bütünlükçü-holistik bir yaklaşımdır. Günümüzde özellikle destekleyici terapi yöntemleri arasında aromaterapinin önemli bir yeri olduğu kabul görmektedir. Koruyucu sağlığın genelde hastalıklardan korunmak için bedeni güçlendirmeye dayandığı bilinmektedir. Aromaterapiden faydalanmak için çok belirgin bir şikayetinizin olması gerekmez. Günümüzün stresli yaşam biçiminden kurtularak sağlıklı bir ruh, beden ve zihin gücüne sahip olmak için de aromaterapiden yararlanabilirsiniz.

  Refleksoloji

    Ayaklarımız vücudumuzu temsil eden organımızdır. Ayağımızda vücudumuzu temsil eden noktalar bulunmaktadır. Ayak altında yaklaşık 7000 sinir bulunmaktadır.

    Refleksoloji masajı mevcut noktalara basınç yapılarak uygulanır. Bu masajdaki amaç, mevcut noktalara yapılan basınçla her noktanın temsil ettiği bölgeyi rahatlatmak ve eğer noktanın temsil ettiği organda bir sorun varsa, o sorunu tedavi etmektir.

  Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

  Get Adobe Flash player


  Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

  Get Adobe Flash player


  Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

  Get Adobe Flash player