Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapi Uygulaması

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi


Saç Mezoterapisi Nedir?

  Saç Mezoterapisi; Saç dökülmesi çok sayıda insanın karşılaştığı önemli bir sorundur. Konumuz olan erkek tipi saç dökülmesinin başlıca sebebi ise genetiktir. Genetik programlanmış saç dökülmesi genç yaşlarda tipik olarak saç çizgisinin gerilemesi ile başlar.
  Doğal saç dökülmesinde belirleyici etken saç uzaması döngüleridir. Her saç teli büyüme, dinlenme ve dökülmeden oluşan genetik bir programla kodlanmıştır. Kişinin günde 100 kadar saç teli dökmesi tamamen normaldir, saç kökleri faaliyetlerini sürdürdükleri sürece bu teller tekrar uzarlar.

  Saç dökülmesinin sayısız nedeni vardır.Yüksek seviyede stres, bağ dokusu hastalıkları, bazı ilaçların kullanımı, kronik hastalıklar ve beslenme eksiklikleri, hormonal sebepler de saç dökülmesini başlatabilir. Fiziksel travmaya maruz kalan bölgede de saç dökülmesi görülebilir.

Saç Mezoterapisi Uygulaması

  Genetik nedenli saç dökülmesi bütün dünyada hem erkeklerde hem kadınlarda görülen en yaygın sürekli saç kaybı biçimidir. Saç kökleri genetik kodlarını anne karnında alırlar. Saç dökülme genleri bazı saç köklerini erkeklik hormonuna karşı duyarlı yapar ve saç kökünün faaliyeti azalmaya başlar. Bu durum önce saç telinin incelmesiyle fark edilir.

  En sonunda saç kökünün faaliyeti durur ve önce seyrelme sonra kalıcı saçsızlık başlar. Bu tür saç dökülmesine, androgenetik alopesi, androgenetik saç dökülmesi, erkek tipi kellik, erkek tipi saç dökülmesi veya erkeksi kellik adları da verilir.

  Kadınlarda saçsızlık yaygın bir biçimde saçların seyrekleşmesi şeklinde görülür. Ortaya çıkan tablo erkeklerdekinden tümüyle farklıdır.

  Erkeklerde saçsızlık saçlı derinin ön kısımlarındaki saçların büyük bölümünün dökülmesiyle başlarken, kadınlarda genelde ön saç çizgisi korunmuştur. Kadınlarda saç kaybı ağır ilerleyen bir süreçtir; bu süreç hamilelik ve menapoz dönemlerinde hızlanabilir.

Saç Mezoterapisi Yöntemi

  Mezoterapi, cildin orta tabakasına uygulanan bir yöntemdir.

  Saç mezoterapisi ise, saçın ihtiyacı olan vitaminlerin (mineral, protein vs.) saçlı deri içine çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir.

  özellikle kadınlarda cilt altından yüzeye çıkamayan saçların çıkışı sağlanır. Kişinin kendi mevcut saçları daha sağlıklı bir görünüme kavuşmuş olur.

 Saçın ihtiyacına göre haftada bir veya iki seans uygulanabilmektedir. 6 ila 10 seans sonrasında saçlardaki dökülme durmuş olur. Androjenik alopesi mezoterapinin "klasik ve iyi bilinen" bir endikasyonudur.

  Mezoterapi dökülmeyi iyileştirmek ve kontrol altına almak için ek bir yöntemdir. Sonuçlar yüz güldürücü ve kalıcıdır. Mezoterapi, yararlı ürünleri doğrudan ilgili dokuların etrafına veren bir tıbbi tekniktir. Ufak dozlar halinde deri içine enjeksiyonlar yapılır. Deri içine yapılan bu enjeksiyon, hücresel metabolizmayı uyarır ve dokuları canlandırmak için uygun zemin hazırlar.

Saç Mezoterapisi Seansları

  Seansların şekli ve sıklığı cildin yapısına, kişinin yaşına, saç dökülmesinin derecesine bağlı olmakla birlikte, mezoterapinin genel prensibine uyulmalıdır; "Az, seyrek ve en uygun yere".

  İlk ay 3 veya 4 seans, ikinci ay 15 günde 1 seans, üçüncü ay 15 günde 1 seans, ayda 1 seans idame uygulaması ile paket programlar kişiye özel hazırlanmaktadır.

Saç Mezoterapisi İle Sonuç

  Mezoterapi bu endikasyonda her zaman kullanılması gereken etkili bir yöntemdir. önerilen tüm uygulamalardan daha etkilidir. Sahıslar ne kadar genç ise sonuçlar o kadar başarılı olmaktadır. Erkeklerde minoksidil, kadinlarda hormon uygulamasının ek olarak yapılması unutulmamalıdır.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player