Warning: Declaration of relish_Walker_Nav_Menu::walk($items, $depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/fizyomed/public_html/wp-content/themes/relish/functions.php on line 0
Elektroterapi – Fizyomed

Elektroterapi

 

Elektroterapi

Elektroterapi
Elektroterapi Nedir?

Elektroterapi, vücut geliştirmede ve pasif eksersizlerde kullanılan klasik kısa süreli pulslardan oluşan bir dalgalı akımdır. Kas lifinin boyunu değiştirir. Kasa hareketlilik getirir.

Elektroterapi Uygulaması

Kontraksiyonun bu tipi genelde fizyoterapi, kas rehabilitasyonu, kas tonusu artırmak için pasif jimnastik eksersizleri gibi terapötik amaçlarla kullanılmaktadır. Vucüt sarkmaları ve kas tonusu kuvvetlendirmek için kullanılır.
Tek başına bir zayıflama yöntemi değildir. İdeal kilo sınırları içinde bulunan ya da uygun bir programla zayıflamakta olan kişilere önerilir. Uygulanan sağlıklı diyetle yağ hücreleri boşaltılır. Boşaltılan bu yağ hücreleri pasif jimnastikle yapılan kas hareketleri ile sıkılaştırılır. Bu çalışmayla amaçlanan, enerji harcamak değil, kas gerginliğini arttırmaktır. Farklı kas grupları belli bir program doğrultusunda çalıştırılır.

 

 

Elektroterapi

Elektroterapi Yüzde Uygulanırken

Uygulama sıklığı : aynı cilt bakımı gibi ayda 1 uygulanır, ama ciltte sarkması- güneş hasarı, kırışığı çok olanlarda kür yapılır. İlk ay haftada 1, 2. ay 15 günde bir, sonra da ayda 1 uygulanır. Hastaya temiz ciltle gelmesi söylenir, gelmemişse cildi temizlenir Uygulamaya boyundan başlanır, yukarıya doğru çıkılır.

Elektroterapi aktif spor gibi efor gerektirmez. aktif sporda olduğu gibi kas kütlesinde artışa yol açmaz. Bu yönüyle de kadın bedeni için ideal egzersiz yöntemidir. Kişiler pasif jimnastiği bıraktıktan sonra vücut yapısında bozulma veya kilo artışı söz konusu değildir.

Pasif jimnastik aletleri herhangi bir kalori kaybina yol açmaz.
Pasif jimnastik aletleri zayiflamamiza yardimci degildir. Sadece kilo verirken olusan sarkmalari önlemek vücudu toparlamak ve cm. olarak incelmek için gereklidir.

Copyright © 2018 Fizyomed. Tüm Hakları Saklıdır. | Tanır Medya
Top

Merhaba! Aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıkladığınızda, mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

WhatsApp'la bizimle iletişime geçin