Erkeklerde Karboksi Uygulaması

Karboksi Programı
Karboksi Uygulaması Nedir?

Karboksi uygulaması; karbondioksit gazının deri altına verilmesidir.

İlk kullanım alanları dolaşım problemlerinin giderilmesi olarak başlamışken günümüzde en popüler kullanım alanları bölgesel yağ birikimlerinin giderilmesidir.

Bunlara ek olarak sedef hastalığı ve ameliyat izlerinde de kullanılabilmektedir.

Deri altına yapılan gaz uygulaması direkt etki ile yağ hücrelerinde parçalanma yanında indirekt olarak da kan akımını artırıp doku oksijenlenmesinde artış sağlayarak metabolizma artışı ile yağ yıkımını artırmaktadır.

 

Karboksi Uygulaması

 

Klinik çalışmalarda karboksi uygulamasının deriyi sıkılaştırdığı, daha düzenli bir kollajen yapısı ve dağılımı ile dermiste kalınlaşma sağladığı saptanmıştır.

Ortalama haftada iki kez yapılan 15 seansa ait ilk etkiler 5-6 seanstan sonra gözlemlenebilmekte ve kılcal damar oluşumu ve fonksiyonlarındaki artış ile etkisi yaklaşık 6 aya kadar devam etmektedir Uygulama yapılacak alan bölümlere ayrılıp istenen dozda gaz bölgeye verilir.

Bu uygulamada deri altında ayrışma hissi, dolgunluk hissi ve hafif basınç ağrısı tarzında uygulamayı kesmeyi gerektirmeyecek yakınmalarla karşılaşılmaktadır. Literatürde uygulamaya bağlı alerjik ya da toksik herhangi bir bildirim bulunmamaktadır.

Copyright © 2018 Fizyomed. Tüm Hakları Saklıdır. | Tanır Medya
Top

Merhaba! Aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıkladığınızda, mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

WhatsApp'la bizimle iletişime geçin