Warning: Declaration of relish_Walker_Nav_Menu::walk($items, $depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/fizyomed/public_html/wp-content/themes/relish/functions.php on line 4313
Esg – Fizyomed

Esg

Esg Terapisi
Esg Nedir?

TÜM VÜCUT FONKSİYONEL TARAMA, TEŞHİS VE TEDAVİ TANI SİSTEMİ

Vücudun hücre içi ve hücre dışındaki iyonik değişimleri incelenerek, o anki ve ileriki dönemde oluşabilecek hastalıkları önceden tahmin edebilme imkânı sağlayan “Elektrosomatogram Sistemi” Türkiye’de sayılı yerlerde bulunuyor. bu sistem sayesinde; kan almadan, aç ya da tok gelmeye gerek duyulmaksızın, sadece 3 dakika oturulmak suretiyle vücudun 22 noktasından o an ve daha sonra oluşabilecek hastalıklar teşhis edilebiliyor.

Esg


Esg’nin Faydaları

 • Tamamen serbest ortamda, vücuda bağlanan 6 adet ciltelektroduyardımıylaağrısız acısız, herhangi radyasyon veya kimyasaletki olmadan sadece 3 dk.da uygulama yapılır.
 • Fonksiyonel tarama ve araştırma sonunda elde edilen verilerle,hekimlerin yorumları doğrultusunda, vücudun işlev durumu hakkında bilgi alınarak bazı kan testleri ve gerekli ise daha başka bazı tetkiklerin de yapılması önerilebilir.
 • Böylelikle hekimler; ESG (elektrosomatogram) sistemi yardımıyla da hastalarına yönelik mevcut ve ileride oluşması muhtemel işlevsel rahatsızlıklar hakkında ikazda bulunarak önleyici ve koruyucu tedbir imkanı sağlayabilmektedir.
 • Tamamen Türkçeleştirilmiş bilgisayarprogramı kullanılmaktadır.
 • Dünyadaki birçokülkelerde (İngiltere, Almanya, Fransa, Rusya, Çin, Hollanda gibi) kullanılan ve Avrupanın en büyükkanse merkezi olan Güstave Roussy Enstitüsü’nde klinildeneyleri başarıyla yapılan ESG sistemi şimdi Türkiye’deki hekimlerin kullanımına sunulmuştur.

Esg Ölçüm Prensibi

 • Elektriksel direnç, pH
 • Hücresel agregasyon
 • Dokuların oksijen kullanımı hesapları
 • Organizmanın elektrokondaktibilitesinin ölçümü

Esg Sertifikasyonları

CE 0459
(Avrupa Medikal Normu)

CSA
(Kanada Medikal Normu)

İnsan vücudunda 70 ila 100 trilyon arasında herbiri birer biyokimyasal laboratuar gibi çalışan birbirinden farklı enerji üreten hücrelerin mevcut olduğu ve saniyede 3 milyar hücresel reaksiyonun meydana geldiği ve bu reaksiyonların 24 saat ve yaşam boyu sürdüğü bilinmektedir. Kalbin elektrik akımları ölçülerek EKG sonuçlarından beyin hücrelerinin elektrik akımı ölçülerek EEG sonuçlarından, fonksiyonel bozukluklar tespit edilebilmektedir. Ancak şimdiye kadar 70 ila 100 trilyon hücrenin fonksiyonel bozukluklarını tespit etmek mümkün olmuyordu.

İşte (ESG) Elektrosomatogram yöntemiyle vücudun tüm elektriksel aktivitesi ölçülmekte, dolayısıyla içinden elektrik akımı geçirilen doku ve hücrelerin direnci, iletkenliği ve H+ iyonlarının tümüne dair veriler okunmakta ve tüm vücutta oluşabilecek veya oluşan fonksiyonel bozukluklar hakkında bilgi alınabilmektedir.
O halde ESG, vücudun elektriksel aktivitesinin ölçümüdür. ESG insan vücudunun nörofonksiyonel aktivitesinin anlaşılma düzeyinin artırılmasına yönelik kabul görmüş tüm medikal unsurları kullanmak suretiyle nörofizyolojik ve nörolojik sistemin bilimlerine dayalı bir sentez oluşturur.

Beyin korteksi alt yapılarının (hipothalamus, hipofiz ve çevresel limbik sistem, korteksin ön lobu, bağışıklık sistemi, nörovejetatif sistem ve tüm organların aktivite derecesini göstermek suretiyle global bir yaklaşım getirmektedir. ölçüm altı (2 alın, 2 el, 2 ayak) elektrod kullanmak suretiyle insan vücuduna düşük yoğunlukta elektrik sinyalleri (1.28 Volt) verir.

Bu işlem tamamen acısızdır ve vücuda yan etkisi yoktur. Verilen akım vücudu 88 defa tarar. Yani dört defa 22 tarama yapar. Verilen akım vücud boyunca her yöne dağılır, dokularda ve hücrelerde içerisinden geçirilen alanların direnç veya iletkenlik düzeyine dönüşünü gösteren bir iyon değişimine dönüşür. İşte vücut sıvıları ve nöral düzenlemedeki fonksiyonel bozuklukların ay veya yıllık değişiklikleri hastalıkların gelişimi ile izlenebileceğini ortaya çıkarmaktadır. Her hastalık veya hücre fonksiyonlarındaki değişiklik hastalık çıkış öncesinde ve elektrik iletim bulguları bağlamında mevcuttur…

Esg


Esg Sisteminin Sağladığı Avantajlar;

 • Sistemin programı ve çıkan raporlar tamamen Türkçe’ye çevrilmiştir.
 • önleyici ve koruyucu tıp uygulama imkanı oluşturarak, klasik tedavi ile birlikte tüm patolojilerin fonksiyonel, psikolojik ve ağrı noktalarını denetleyebilme imkanı yaratmaktadır.Dolayısıyla bir hastalık ortaya çıkmadan evvel tespit edilip, gerekli önlemlerin alınmasını sağlamaktadır.Bu itibarla koruyucu hekimlikte büyük önem arz etmektedir.
 • ölçüm için herhangi bir kısıtlama yoktur.Tamamen serbest ortamda, istenilen zamanda ve organizasyonda ölçüm yapılabilmektedir.Bu nedenle hem doktora hem de hastaya zaman ve organizasyon tasarrufu sağlamaktadır.
 • ölçüm sonunda alınan analiz ve lezyon risk raporlarına göre hastaların bilinçli olarak yönlendirilmesi temin edilerek, Sağlık Kuruluşlarındaki aşırı kalabalıklar da önlenebilecektir.Aynı zamanda gerek hastalar yönünden gerekse doktor muaynehanesi ve sağlık merkezlerindeki yatırım ve harcamalar yönünden de her türlü tasarruflar sağlanabilmektedir.
 • Genel Tıp, Jinekoloji, Fizik Tedavi, Kardiyoloji, Onkoloji, ENT, Cerrahi, “Anti aging”, Endokrinoloji, Psikoloji, Psikiyatri, Gastroenteroloji, Dermatoloji, Ağrı Dindirici Hekimlik , Akupunktur , Homeopati, Spor Hekimliği, Diyetisyenler gibi çok geniş bir uzmanlık alanlarında endike olup tüm sağlık kuruluşlarında yaygın olarak kullanım imkanı bulunmaktadır.
 • Fonksiyonel yorum raporu ile teşhis ve tedavinin takibinde ve yapısal hastalıkların tanımlanmasında hekimlere büyük destek vermektedir.
 • Her yaştaki hastaya, oturur veya yatar vaziyette ve taşınabilir olarak uygulanabilmektedir.
 • Kontraendikasyonları yoktur.
 • Vücudun organik dokusunun, sistemlerinin ve segmenal inervasyonlarının analizinde, vücudun kendini regüle etme ve ortama uyum sağlama kapasitesine göre homeostaz kalitesini değerlendirir.
 • Kişisel diyet ve mikro beslenme uygulama imkanı oluşturur
 • Nörofonksiyonel regülasyon ile bilgisel regulasyon arasında doğrudan bir bağlantı oluşturur.
 • Tedavide standart bir yaklaşıma, ölçülebilir biyofiziksel bir yaklaşım ekleyerek açık bir takip sistemine imkan sağlar. Böylece yeni araştırma yolları açmakla kalmayıp ölçülemedikleri için bu zamana dek tam olarak açıklanamamış mekanizmaların (akupunktur,homeopati,osteopati,…..) anlaşılmasına imkan verir.
 • Geleceğin tıp anlayışı olan koruyucu hekimlik henüz başlangıç seviyesinde yer almaktadır. Bir lezyon öncesinde bir dısfonksiyon bulunduğundan genomik profillerle ilişkili olan ESG software’i ie yapılan yorum doktorlara hiç kuşkusuz 21.yüzyılın hekimlik anlayışı olarak “koruyucu hekimlik” uygulamasını gerçekleştirme imkanı verecektir.
 • 21.yüzyılın başlangıcında MRI, Magnetoencephalogy, genetik mühendisliği ve uzay tıbbı ile birlikte (ESG) Elektrosomatogram sistemi de biyoteknolojinin öncülerindendir.Güvenilir ve ucuz olmasından ötürü her tıbbi merkezde kullanılabilir.

Esg Nerede Kullanılmaz?

 • Kalp pili kullananlar
 • Elektrotlarla temas halinde dermatolojik lezyonlar bulunması
 • Hamile kadınlar: inceleme tehlike yaratmaz ancak bebeğin varlığından ötürü sonuçlar yanlış çıkabilir.
 • Organ eksiklikleri veya protez durumunda (Kol ve bacak olmaması)
Copyright © 2018 Fizyomed. Tüm Hakları Saklıdır. | Tanır Medya
Top

Merhaba! Aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıkladığınızda, mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

WhatsApp'la bizimle iletişime geçin