Warning: Declaration of relish_Walker_Nav_Menu::walk($items, $depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/fizyomed/public_html/wp-content/themes/relish/functions.php on line 0
Hamilelikte Dengeli ve Düzenli Beslenme – Fizyomed

Hamilelikte Dengeli ve Düzenli Beslenme


Hamilelikte Düzenli Beslenme

Hamilelikte Beslenme

Bir kadının hayatındaki en eşsiz deneyim hamilelik ve doğumdur hiç kuşkusuz. Bebeğinizi ilk kez kucağınıza aldığınızda o güne kadar hissettiklerinizden çok farklı ve heyecan verici şeyler hissedersiniz. Üzerinize aldığınız o büyük sorumluluğun farkına vardığınızda anne ve babanızın değeri gözünüzde çok daha büyür. Bu o karmaşık yoğun duygular içinde beliren ilk pırıltılardır.

Aslında daha hamile olduğunuzu öğrendiğinizde başlar bu karmaşık duygu seli. O eşsiz varlığı kucağınıza sağlıklı olarak alabilmek için daha ilk günden dikkat ederseniz birçok şeye beklide öncelikle de beslenmenize! Sizin yediklerinizle beslenir bebek rahminizde. Beslendikçe de büyür ve gelişir.

Düzenli Beslenme

Kötü beslenme ile erken veya ölü doğuma sebep olabildiğiniz gibi bedensel-zihinsel özürlü veya cılız-zayıf doğuma da sebep olabilirsiniz. Sütünüz az olacaktır, hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı bozulacaktır.

Sadece kötü beslenme ile değil aşırı ve dengesiz beslenme ile de görülecektir bir çok olumsuzluklar.

Normal kilolu olan gebe ilk 3 ay, her ay 1 kg, sonraki aylarda ise ayda 1.5 -2 kg ağırlık kazanarak 9-14 kg aralığında tamamlamalıdır gebeliğini. Gebelikten dolayı artan besin ihtiyaçlarını da karşılayabilmelidir. Binde bir ihtimal bile olsa gebe anne sağlıksız bir doğumdan sakınmak için doğru ve dengeli beslenmeli,solunan hava dahil temizliğe dikkat edilmelidir.

Copyright © 2018 Fizyomed. Tüm Hakları Saklıdır. | Tanır Medya
Top

Merhaba! Aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıkladığınızda, mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

WhatsApp'la bizimle iletişime geçin