Işık Dolgusu (Göz Altı)

Gözaltı ışık dolgusu nedir?

Gözaltı ışık dolgusu göz altındaki yorgun ve çökük görüntüyü gidermek için kullanılır.

Genel olarak hyaluronik asitli dolgular tercih edilir. Genel olarak göz altı çöküklüğü ve morluğu olan kişilere uygulanır. Gözaltı çukuru ön planda olup, torbalanma eğilimi az olan kişilerde en iyi sonuçlar alınır. Aşırı torbanın eşlik ettiği gözaltı çöküklüğünde tercih edilmez. Göz altı çukuruna yanak sarkması ve çöküklüğü eşlik edebilir. Bu durumda göz altı dolgusu yanak dolgusu ile birlikte yapılırsa daha etkili olur.

Yapıldıktan sonra hemen etkisi görülmekle birlikte en iyi sonuç 1 ayda ortaya çıkar. Gözaltı dolgusunun süresi 1-3 yıl arasında değişebilir. Çok pratik olan bu yöntemin avantajlarından biri hyaluronik asitin kolayca eritilebilmesidir. Gözaltı anatomik yapısı nedeniyle özel bir bölgedir. Bu nedenle göz altı dolgusu anatomiyi iyi bilen deneyimli doktorlarca yapılmalıdır. Hyaluronik asit miktarı kişiye göre değişir. Yapılacak işlemde acele edilmemeli, işlem 2-3 uygulamaya bölünerek güvenle ve sonuçlarını görerek yapılmalıdır.

Gözaltı ışık dolgusu nasıl yapılır?

Gözaltı ışık dolgusu diğer dolgular gibi deri altına değil kemik üzerine gelecek şekilde uygulanmaktadır. ışık dolgusu uygulanırken yavaş bir şekilde verilmelidir. Gözaltı dolgusı içersin de bulunan lokal anestezik madde nedeniyle işlem sonrasında ağrı yapmaz. Yine de iğnelerin bazı kişilerde şişme ve morarma yapması sebebiyle göz altı dolgusu kanül ile birlikte verilmelidir. Kullandığımız kanülün ucu künt olduğundan dolayı uygulanan bölgede morarma veya şişme riskini azaltır. Gözaltı ışık dolgusu ne kadar sürmektedir ışık dolgusu 15-20 dakika sürmektedir.  Gözaltı ışık dolgusu yaptıranlar kolay ve pratik bir işlem olduğundan dolayı kişi işlem sonrası günlük sosyal yaşantısına rahatlıkla devam edebilir.

Gözaltı ışık dolgusu neden uygulanır?

Gözaltı dolgusu ; Bazı kişilerde yaşa veya yapıya bağlı gözaltları koyu ve çökük gözükür.  Bu görüntü kişilere yorgun, uykusuz ve yaşlı bir görüntü verir. Bu tür şikayetleri olan kişilere gözaltı dolgusu uygulandığında aydınlık ve sağlıklı görüntü hemen ortaya çıkar. Gözaltı ışık dolgusu göz çevresinin gençleştirilmesi, morluklar, çizgiler ve halkalanmaların giderilmesinde son derece etkilidir.

Gözaltı dolgu uygulamalarında hangi maddeler kullanılır?

Gözaltı dolgu uygulamalarında hyaluronik asit maddesi tercih edilmelidir. Hyaluronik asit zamanla eriyen ve bir sorun olduğunda hyaluronidaz ile eritilebilen bir dolgudur. Bu yüzden güvenle kullanılabilir.

Gözaltı ışık dolgusunun etkisi ne kadar sürer?

Göz çevresini gençleştirmek, morluklar ve çöküklük için uygulanan gözaltı dolgusu 15-18 ay etkilidir.

Gözaltı dolgu uygulamalarında hyaluronik asit dolgu seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Gözaltında kullanılan hyaluronik asitin yapısı gözaltına uygun olmalıdır. Kalın yapılı, uygun olmayan hyaluronik asit dolgu yapıldıktan birkaç sonra su çekerek şişer ve ödemli bir görüntü verir aynı zamanda mavi-yeşil renklenme (tyndall etkisi) yapabilir. Bu yüzden dolgu seçiminde gözaltı için yapılmış ince yapılı hyaluronik asitli dolgular kullanılmalıdır.

Gözaltı dolgu uygulamasından sonra nelere dikkat edilmelidir?

İşlemden sonra buz uygulaması yapılır. İlk gün sıcak banyo tavsiye edilmez. Uygulamadan sonra ilk iki gün aşırı yüz hareketlerinden ve gülmekten kaçınılmalıdır İlk hafta aşırı hareketli sporlar yapılmamalıdır.

Gözaltı dolgusu uygulamalarının riski nedir?

İğne ile yapılan gözaltı dolgu uygulamalarında geçici morluk olabilir. Teosyal Redensity 2 Gözaltı dolgusu kanül denilen ucu sivri olmayan özel bir iğne ile yapılırsa morluk riski ortadan kalkar. Gözaltına dolgusundan sonra kapatıcı makyaj yapılabilir.

Copyright © 2018 Fizyomed. Tüm Hakları Saklıdır. | Tanır Medya
Top

Merhaba! Aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıkladığınızda, mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

WhatsApp'la bizimle iletişime geçin