Warning: Declaration of relish_Walker_Nav_Menu::walk($items, $depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/fizyomed/public_html/wp-content/themes/relish/functions.php on line 4313
Karboksi Uygulaması – Fizyomed

Karboksi Uygulaması

Karboksi Terapi
Karboksi Nedir?

Karboksi Uygulaması; karbondioksit gazının deri altına verilmesidir.

Karboksi Uygulamaları

İlk kullanım alanları dolaşım problemlerinin giderilmesi olarak başlamışken günümüzde en popüler kullanım alanları bölgesel yağ birikimlerinin ve selülit ve cilt sarkmalarının giderilmesidir. Bunlara ek olarak doğum sonrası çatlakları, sedef hastalığı ve ameliyat izlerinde de kullanılabilmektedir.

 

Karboksi Terapi Uygulaması

Deri altına yapılan gaz uygulaması direkt etki ile yağ hücrelerinde parçalanma yanında indirekt olarak da kan akımını artırıp doku oksijenlenmesinde artış sağlayarak metabolizma artışı ile yağ yıkımını artırmaktadır.

Klinik çalışmalarda karboksi uygulamasının deriyi sıkılaştırdığı, daha düzenli bir kollajen yapısı ve dağılımı ile dermiste kalınlaşma sağladığı saptanmıştır.

Ortalama haftada iki kez yapılan 15 seansa ait ilk etkiler 5-6 seanstan sonra gözlemlenebilmekte ve kılcal damar oluşumu ve fonksiyonlarındaki artış ile etkisi yaklaşık 6 aya kadar devam etmektedir…

 

Uygulama yapılacak alan bölümlere ayrılıp istenen dozda gaz bölgeye verilir.

Bu uygulamada deri altında ayrışma hissi, dolgunluk hissi ve hafif basınç ağrısı tarzında uygulamayı kesmeyi gerektirmeyecek yakınmalarla karşılaşılmaktadır. Literatürde uygulamaya bağlı alerjik ya da toksik herhangi bir bildirim bulunmamaktadır.

Copyright © 2018 Fizyomed. Tüm Hakları Saklıdır. | Tanır Medya
Top

Merhaba! Aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıkladığınızda, mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

WhatsApp'la bizimle iletişime geçin