Warning: Declaration of relish_Walker_Nav_Menu::walk($items, $depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/fizyomed/public_html/wp-content/themes/relish/functions.php on line 4313
Kavitasyon – Fizyomed

Kavitasyon

Kavitasyon İle Zayıflama Bölgesel İncelmede Son Teknoloji Kavitasyon Kavitasyon Nedir?

Kavitasyon sistemi, bölgesel yağlanma ve selülitle ultrason (ses dalgaları) yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur.  

Kavitasyon

  Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. İlk seansta yağlı bölgenin kalınlığına göre değişen 2-8 cm arasında ciddi bir incelme görülür. Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet, bol su içilmesi önerilir.

Kavitasyon Hangi Amaçla Kullanılır?

Kurtulmak istenilen, bel, karın, göbek, kol, kalça ve sırttaki çözülemeyen depo yağları parçalayıp, yerleşmiş bölgesel yağları öncelikle eritmek, selülitli bölgelerin görünümünü azaltmak için kullanılan güçlü bir sistemdir. Makinenin bir diğer özelliği de ayarı değiştirilerek güçlü ultrason dalgaları aynı zamanda cilt sıkılaştırması için fayda sağlamaktadır.

   

Kavitasyon

Kavitasyonun Etkisi Nasıl Oluyor?

Kavitasyon tedavisi ile yağ hücrelerinde lizis yani parçalanma başlar ve serbest yağ asitlerine dönüşür ve hasta tarafından harcanabilir hale gelir. Yani hastanın sisteme girmeden önce ölçüleri alınır ve seans sonrası tekrar ölçü alınır. Sonuç gerçekten yüz güldürücüdür.Mezuradaki rakamlar en az 2 maksimum 8 cm kadar azalmıştır.

  Kavitasyon Nasıl Uygulanır?

Uygulama başlamadan bir gün önce ve sonraki gün en az 2,5 litre su içilmesi gerekir. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için mutlaka uyulması gereken bir kuraldır. Uygulama, haftada bir yada iki seans olmak üzere, kişinin durumuna göre 8-16 seansta tamamlanır.
 

Bir seans ortalama 40 dakika sürüyor. İlk seansta yağlı bölgenin kalınlığına göre değişen 2-8 cm arasında ciddi bir incelme görülür.Sonraki seanslarda bu incelme tabi ki azalarak devam eder. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için,yağsız diyet,bol su içilmesi önerilir. Lenf drenajı hızlandırılarak parçalanan yağların atılımı hızlandırılır buda yaklaşık 1 hafta kadar sonra yağ ağırlığından kayıp olarak karşımıza çıkar. Kavitasyonun diğer yöntemlerden en büyük farkı; uygulamaların ağrısız ve acısız olması, seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilmesi, uygulama yerlerinde herhangi bir morluğun söz konusu olmamasıdır.

Kavitasyonun Avantajları

  • Güvenli, ağrısız, non-invaziv
  • Otomatik parametreler
  • Liposuction ile Kıyaslanabilecek Sonuçlar
  • Kalıcı sonuçlar
  • Kullanım Rahatlığı
  • Selülit ve Yağ Parçalamada Son Derece Etkili

Kavitasyon Erkeklere de Uygulanabilir Mi?

Erkeklere uygulama rahatça yapılabilir. Bu sistemde erkek, kadın ayrımı yoktur…
Kavitasyon Kimlere Uygulanmaz?
  • Yüksek tansiyon, koroner kalp hastalığı, diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıkları olan kişiler.
  • Gebelik.
  • Amaçlanan uygulama bölgesinde yara veya Amaçlanan uygulama bölgesinde metal protez bulunması.
  • Akut veya kronik hastalıklar veya ciddi patolojik değişiklikler yaşamış kişilere yapılmaz.
Copyright © 2018 Fizyomed. Tüm Hakları Saklıdır. | Tanır Medya
Top

Merhaba! Aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıkladığınızda, mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

WhatsApp'la bizimle iletişime geçin