Warning: Declaration of relish_Walker_Nav_Menu::walk($items, $depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/fizyomed/public_html/wp-content/themes/relish/functions.php on line 0
Kilo Alma Programı – Fizyomed

Kilo Alma Programı

Kilo Alma Programları
Kilo Alma

Zayıflık boy uzunluğunun vücut ağırlığına oranla % 15-20 az olmasıdır.
Harcanılan miktarda enerji alınamaması, sindirim sistemi bozuklukları, psikolojik bozukluklar, aşırı fiziksel aktivite, enfeksiyon ve parazitler, hormonal bozukluklar,dolaşım bozuklukları kilo alımını engelleyen başlıca nedenler arasındadır.

Kilo Alma Programı


Kilo Alma Programı

Zayıflık vücudun direncini azaltır, hastalıklar ağır seyreder, vücudun ısı denetimi güç olur, büyümeyi ve gelişmeyi engeller, çalışma verimini, annelerde süt verimini azaltır.

Eğer zayıflık herhangi bir sağlık problemi yüzünden ortaya çıkıyor ise beslenme programından sonuç alınamaz.

Önce sağlık problemi çözümlenmelidir. Eğer zayıflık kişinin beslenmesi ile ilgili bir problemden oluşuyorsa tedavi diyet programıyla sağlanabilir.

Uygulanacak beslenme programı hacim yönünden az, enerji, besin ögeleri, vitamin ve mineral içeriği yoğun yiyecekleri bulunduracak şekilde hazırlanmalıdır. Besinleri pişirme ve tüketim aşamalarında dikkat edilecek noktalar öğretilmeli, kilo alımının sonunda alınan kiloyu koruyacak beslenme ilkeleri hayata adapte edilmelidir.

Copyright © 2018 Fizyomed. Tüm Hakları Saklıdır. | Tanır Medya
Top

Merhaba! Aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıkladığınızda, mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

WhatsApp'la bizimle iletişime geçin