Warning: Declaration of relish_Walker_Nav_Menu::walk($items, $depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/fizyomed/public_html/wp-content/themes/relish/functions.php on line 0
Lazer Epilasyon – Fizyomed

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur?
Lazer Epilasyon 12 yaşını tamamlamış, koyu renkli tüyleri olan herkese lazer epilasyon uygulanabilir. Tüyler açık renkli yani pigmenti az ise lazer ışığını emmeyeceği için lazer epilasyondan etkilenmez.

https://www.fizyomed.net/wp-content/uploads/2018/02/lazer-epilasyon-1.jpg
Vücutta Her Bölgeye Lazer Epilasyon Uygulanabilir Mi?
Evet gözleri özel gözlüklerle korumak şartı ile cildin tüm bölgelerine, sadece göz çukuru (kaşların altında kalan kısım) hariç uygulanabilir.

https://www.fizyomed.net/wp-content/uploads/2018/02/lazer-epilasyon-2.jpg
Lazer Epilasyon Uygulama Sırasında Ağrı Hissedilir mi?
Hayır, yeni teknoloji lazer epilasyon cihazları ile çok fazla bir acı hissetmezsiniz, sadece bir lastik çarpması gibi acı hissedebilirsiniz. Lazer epilasyon sonrasında bazen 5 – 10 dakika bazen ise yarım saat kadar süren kızarıklık olabilir. Bu geçicidir.
Epilasyon Lazerleri Hangileridir?

  • Ruby Lazer 694 nm
  • Alexandrite Lazer 755 nm
  • Diode Lazer 800-810 nm
  • Nd Yag Lazer 1064 nmLazer epilasyon amacıyla kullanılması onaylanmış 4 tip de lazer cihazı bulunmaktadır.Bu lazerler dalga boylarına göre tiplendirilirler.Lazer epilasyonda dalga boyunun çok büyük önemi vardır.Çünkü kullanılan lazerin dalga boyuna göre melanine hassasiyet artıp azalmaktadır. Melanin cilde kahve rengi veren bir pigmentdir. Derinin tüm katmanlarında bulunur ancak en çok kıl folikülü etrafında yoğunlaşmıştır.

    Long Pulsed Alexandrite Lazerin Üstünlüğü Nedir?

Diğer yöntemlerle kıyaslanamayacak kadar güçlü olması, yok denecek kadar az acı oluşturması, kısa sürede büyük alanlarda uygulanabilmesi, özel bakım gerektirmemesi…
Lazer Epilasyon İçin Neden Birden Fazla Seans Gerekmektedir?
Vücudumuzdaki kılların oluşma, gelişme ve dökülme gibi farklı yaşam evreleri vardır. Aynı bölgede farklı evredeki kıllar bir arada bulunmaktadır. Kılın lazere en duyarlı olduğu evreyi bulmak için lazer uygulaması belli aralıklarla tekrarlanmalıdır. ( ortalama 4-6 seans)
Lazer Epilasyon Güvenli midir?
Son 30-40 yıldır gelişerek bir çok alanda (göz ameliyatlarından diş dolgusuna kadar) güvenle kullanılmaktadır. Merkezimizde kullanılan FDA (Amerikan gıda ve ilaç dairesi) onaylı cihaz ABD, İngiltere, Avustralya gibi birçok gelişmiş ülkede kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyon Düşünüldüğünde Ne Yapılması Gerekir?
Öncesinde kişinin 20 gün kadar kıl köküne müdahale etmemesi yani kökten alma yapmaması (ağda, cımbız) gerekir. Bu dönemde jilet veya makas kullanılabilir. 2-4 hafta öncesinden güneşe maruz bırakılmamalı ve solaryuma girilmemelidir. Uygulama öncesi tüy rengini açıcı ürünler kullanılmamalıdır. Lazer Epilasyon Seans Aralıkları Ne Kadardır?
Seans araları yüz bölgesinde 4-6 hafta, vücudun diğer bölgeleri için 8-10 hafta arasında değişir.

Copyright © 2018 Fizyomed. Tüm Hakları Saklıdır. | Tanır Medya
Top

Merhaba! Aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıkladığınızda, mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

WhatsApp'la bizimle iletişime geçin