Liposonic Ultrasound

Liposonic
Liposonic Nedir?

Ses dalgalarının doku üzerindeki mekanik, metabolik, foretik, simpatikolitik etkilerden faydalanarak, bir takım tıbbi işlemlerde uzun yıllardır kullanılmaktadır. Ultrasound enerjisi güçlü bir hücresel metabolik hareketin ortaya çıkmasına sebep olur.

Liposonic Uygulaması

Bu özellik, özel amaçlı belli deri metabolizmasının meydana getirilmesinde yaygın olarak kullanılır. Örneğin kolajen üretiminin arttırılması ile yara dokusunun iyiletirilmesini hızlandırmak,cildin kalitesini arttırarak ve fibroblastların oluşumunu arttırmada kullanılır.

LiposonicAynı zamanda ultrasound ile kozmetik malzemelerin deri içerisine sonoforesis vasıtasıyla penetrasyonu sağlayarak,derinin geçirgenliğinin artmasına sebep olurlar. Bununla beraber mikro-sirküler ağdaki damarların genişlemesi yani simpatikolit etki sağlanır.

Selülitte görülen yoğun su tutulumunu, mucopolisakarid zincirlerinin bozularak sıvı moleküllerinin serbest bırakılmasını sağlayarak,dolaşım drenajını arttırır. Bu da özellikle selülit jellerinin de kullanılmasıyla uygulamadaki başarının maksimal seviyeye ulaşmasını kolaylaştırır.

Copyright © 2018 Fizyomed. Tüm Hakları Saklıdır. | Tanır Medya
Top

Merhaba! Aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıkladığınızda, mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

WhatsApp'la bizimle iletişime geçin