Warning: Declaration of relish_Walker_Nav_Menu::walk($items, $depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/fizyomed/public_html/wp-content/themes/relish/functions.php on line 4313
Lpg – Fizyomed

Lpg

 

LPG Tedavisi

LPG Nedir?

LPG Endermolojisi aspirasyon (emme) ve dönme aksiyonlarının birlikte kullanılarak deri ve deri altı dokulara negatif basınç uygulanması prensibine dayanan bir masaj metodudur.

LPG Tedavisi

Dünyanın selülit tedavisinde etkinliği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış FDA belgeli tek endermoloji cihazı LPG’dir.
LPG’nin en son geliştirilen modeli Cellu M6 Keymodule, hastaya ve uygulama alanına göre seçilebilen 3 ayrı başlığa sahip olup, başlıklarında yoğunluk, hız ve yönleri ayarlanabilen birbirinden bağımsız motorize rulmanlar içermektedir. Cihazdaki bilgisayar sistemi hasta özelliklerine göre çok sayıda program ve protokol seçimine olanak sağlamaktadır…

Selülit Nedir?

Selülit özellikle kadınlarda görülen ve adiposit adını verdiğimiz derialtı yağ hücre gruplarının kan ve lenfatik dolaşımı bozmasıyla oluşan bir fenomendir.

Kan ve lenfatik dolaşımı etkilenen bölgede zaman içerisinde yağ hücre gruplarının arasında oluşan fibrotik bantlar deride çöküntülere ve portakal kabuğu görünümüne neden olmaktadır…

LPG Nasıl Etki Yapmaktadır?

LPG uygulamaya alınan bölgelerde kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımı arttırmakta, metabolik atıkların eliminisyonuna yardım ederek doku drenajı sağlamakta, mevcut fibroz bantları serbestleştirerek deriye esneklik kazandırmaktadır. LPG uygulaması ile deriden kasa kadar tüm cilt altı dokuların yeniden şekillendirilmesi sağlanır.

LPG Tedavisi İle Endormoloji Uygulamaları Nasıl Yapılmaktadır?

LPG tedavisi, hastaya göre değişen protokol ve programlar seçilerek yapılmaktadır. Uygulamalar, 15-20 seans arasında değişmektedir. Tedavi sırasında her hastaya özel uygulama çorabı giydirilmektedir.

LPG endermoloji tedavisi tamamen ağrısız olmasının yanı sıra hastada stres azaltıcı ve rahatlatıcı etkilere sahiptir. Her bir seansta uygulama 35 dakika sürmektedir.

 

LPG Tedavisi Kilo Kaybı Yapar Mı?

Endermoloji, esas olarak selüliti tedavi etmekle birlikte uygulanan alanlarda lokal incelmeler de sağlamaktadır.

 

LPG, Liposuction Ameliyatına Alternatif Bir Tedavi Midir?

Liposuction vücut kontur düzeltmesi sağlayan ve yağ hacmini azaltan etkin bir cerrahi yöntemidir. Ancak selüliti ve deri düzensizliklerini tam olarak yok etmez. LPG vücut kontur düzeltmelerinde liposuctiona alternatif bir yöntem olmamakla birlikte liposuction’la kombine edildiğinde daha mükemmel sonuçlar alınmasını sağlar.

 

LPG Tedavisi

 

LPG Spordan Daha mı Etkilidir?

Spor, vücut sağlığı için kaçınılmaz önemde olmakla birlikte oluşmuş selüliti yok etmemektedir. En ideal olan LPG endermoloji tedavisi ile birlikte spor kombine edilmesidir.

 

LPG Tedavisi’nin Uygulama Alanları Nelerdir?

LPG Cellu M6 Keymodule, hem estetik amaçlı hem de tedavi amaçlı birçok uygulama alanına sahip bir cihazdır.


LPG Tedavisinin Uygulama Alanları

 • Selülit Tedavisi
 • Vücut kontur düzeltmeleri ve lokal inceltmeler
 • Sarkık derinin tonus ve elastikiyetini artırma
 • Liposuction sonrası iyileşme sürecini hızlandırma ve düzensizlikleri ortadan kaldırma Diğer estetik ameliyatlar sonrası skarların yumuşatılması ve düzensizliklerin giderilmesi

 

LPG Tedavi Amaçlı Kullanım Alanları

 • Spor yaralanmaları
 • Fizik tedavi uygulamaları (Fibrozit, tendinit, lumbalji, servikalji…)
 • Travma ve yanık sonrası skarlar
 • Cerrahi ve travma sonrası oluşan ödem
 • Lenfodem tedavisi

HER VAKUM CİHAZI LPG DEĞİLDİR!

“LPG Cellu M6 Keymodule i”, LPG’nin piyasaya çıkardığı en son modelidir. LPG’nin eski modellerine göre Keymodule’ün en önemli özelliği, kişiye özel programlar seçilmesine olanak sağlayan yazılıma sahip olmasıdır. Keymodule’de, selülit tedavisinden, gevşek derinin toparlanmasına, liposuction ve ameliyat sonrası uygulamalardan bölgesel incelmeye, drenajdan ağrı tedavisine değişik cilt ve vücut problemlerinin giderilmesine yönelik 55 farklı program bulunmaktadır.

Keymodule’ün bir diğer önemli özelliği, vücut şekli ve cilt yapısına göre farklı uygulama başlıkları seçebilmeye olanak sağlaması ve başlıklar üzerinde birbirinden bağımsız hareket kabiliyetine sahip iki rulman bulunmasıdır. Bu sayede cilt ve cilt altı dokular üzerinde maksimum düzeyde etki sağlamak mümkün olmaktadır. LPG’nin stres azaltan rahatlatıcı etkisi başlık tasarımındaki bu yenilikler sayesinde olmaktadır. Ayrıca rulmanların hareketi vakum etkisini vücutta dengeli olarak dağıtmakta böylece diğer vakum cihazlarında morarma ve doku zedelenmelerine yol açan etki LPG Key Module’de kesinlikle görülmemektedir. Bu özellikler yalnızca “LPG’nin Cellu M6 Keymodule i” modelinde bulunmaktadır.

 • Bilgisayarlı bir cihaz olan LPG, vakum sistemiyle çalışıyor.
 • Hastayla ilgili bilgiler bilgisayara girilip kişiye özel bir program belirleniyor.
 • Cihazda iki tane uygulama başlığı var. Masaj hareketi yapan bu başlıklar, deride kan dolaşımını artırıyor.
 • Dokuyu kendi içine çekip bırakarak hareketlenmeyi sağlıyor ve deriyi güçlendiriyor. Destek doku ve kan dolaşımı arasındaki besin alışverişini sağlıyor.
 • Selülitin evreleri arttıkça, portakal kabuğu görünümü alan bu bölgede kan damarları ve sinirler sıkışıyor LPG bu sıkışmayı da kurtarıyor.
 • Uygulama başlıklarını deride rahat hareket etmesini sağlamak için hastaya çoraba benzer özel bir giysi giydiriliyor.
 • Vücudun her bölgesinde uygulanabiliyor.
 • üst üste iki gün yapılmıyor. En az bir gün ara vermek gerekiyor. Haftada üç kereden fazla uygulanmıyor. Etkisi 4-5 seanstan sonra ortaya çıkıyor. 15 seanslık paket program uygulanıyor. Bir seans yaklaşık 35 dakika sürüyor.
 • Tek başına yeterli olmayabilir, selülitin evrelerine göre mezoterapi ve plasoterapi yöntemleriyle birlikte uygulanabilir.
 • Sadece selülit tedavisi için tasarlanan cihaz, başka hastalıkların tedavisinde de uygulanıyor.

LPG

Üyenin ihtiyacına göre hafta da 2-3 seans olmak üzere 15-20 seanslık paket programlar halinde uygulanmaktadır.

Uygulamanın etkileri kişiden kişiye değişmekle birlikte, ortalama 8 seansdan itibaren sonuçlar alınmaya başlanmaktadır. Sonuçların korunabilmesi için ayda bir seans LPG uygulaması tavsiye edilmektedir. LPG, aşırı varis problemi olanlar, hamileler, kanama problemi olanlar, epilepsi hastaları ve kanser vakalarında uygulanmaz.

Copyright © 2018 Fizyomed. Tüm Hakları Saklıdır. | Tanır Medya
Top

Merhaba! Aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıkladığınızda, mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

WhatsApp'la bizimle iletişime geçin